FIRMY ZAPRASZAMY NA:
wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog
Filtrowanie produktów
Kategorie
Kontakt
 • NIP: 7582361388

 • E-mail:sklep@pol-paw.pl
 • Telefon690-316-436
 • Godziny działania sklepuPon-Pt od 8:00 do 17:00 Sob od 8:00 do 14:00

Blog


Komu przydadzą się rękawiczki skórzane?

Komu przydadzą się rękawiczki skórzane?Najlepiej decydować się wyłącznie na porządne rękawiczki skórzane. Takie, które zostały wyprodukowane z dobrej jakości skóry. Np. koziej albo bydlęcej. Dlaczego jest to jednak tak istotne? Dzięki temu rękawiczki skórzane będą miały wszystkie najważniejsze atuty. Takie produkty gwarantują bezpieczeństwo, ale nie tylko. Nikt, z użytkowników albo użytkowniczek, nie narzeka na komfort w czasie realizowania rozmaitych prac. Dodatkowo można swobodnie wybrać rękawiczki skórzane ocieplane, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym są na wagę złota.
Przeczytaj całość

Rodzaje spodni roboczych

Rodzaje spodni roboczych

Dawniej Klienci mieli znacznie mniejsze pole do manewru. Teraz osoby, które chcą zdecydować się na spodnie robocze mogą zaś dosłownie przebierać w ofercie. Sprawdź, co przygotowały dla Ciebie bogato wyposażone sklepy z tym asortymentem.

Przeczytaj całość

Zalety ocieplanych spodni roboczych

Zalety ocieplanych spodni roboczych

Obecnie mamy lato. Warto jednak już teraz pomyśleć o zakupie odpowiednich elementów garderoby na okres jesienno-zimowy, który przecież zbliża się wielkimi krokami. Z jednej strony będziesz mieć ten problem z głowy. Z drugiej strony (kiedy kupujesz poza sezonem) możesz liczyć na atrakcyjne warunki finansowe.

Przeczytaj całość

Zalety odblaskowych spodni roboczych

Zalety odblaskowych spodni roboczych

Eksperci często dochodzą do wniosku, że odblaskowe spodnie robocze są niezwykle przydatnymi elementami garderoby. Jakie produkty z tej kategorii można obecnie swobodnie wybrać? Czy istotnie warto się na to jednak zdecydować?

Przeczytaj całość

Jak dobrać odzież spawalniczą?

Jak dobrać odzież spawalniczą?

Dawno nie było tak dużego wyboru w tej kategorii. Obecnie można zatem zdecydować się na rozmaitą odzież spawalniczą. Niestety, nie wszystkie ubrania tego typu są warte zainteresowania. Przeczytaj, co trzeba zatem sprawdzić przez wyborem takich elementów garderoby, by poczynić dobre inwestycje!

Przeczytaj całość

Rodzaje odzieży wodoodpornej

Rodzaje odzieży wodoodpornej

W niektórych zawodach trzeba pracować pod gołym niebem. Czasami nawet wtedy, kiedy warunki atmosferyczne nie są do końca sprzyjające. W takich sytuacjach bardzo przydaje się zatem odzież wodoodporna. Czym charakteryzują się elementy garderoby zaliczane do tej grupy? Jakie wyodrębniamy rodzaje tej odzieży?

Przeczytaj całość

Rodzaje odzieży żaroodpornej

Rodzaje odzieży żaroodpornej

Dobrej jakości odzież żaroodporna w wielu sytuacjach jest na wagę złota. Gwarantuje bowiem bezpieczeństwo na rozmaitych stanowiskach pracy. Kiedy szczególnie się przydaje? Jakie elementy garderoby, zaliczane właśnie do tej kategorii, wyróżniamy?

Przeczytaj całość

Zalety odzieży dla drwali

Zalety odzieży dla drwali

Drwal to bez wątpienia trudny zawód. Wymaga posiadania nie tylko dużej wiedzy teoretycznej. By zadania były wykonywane szybko i efektywnie, przydaje się doświadczenie oraz umiejętne korzystanie z nowoczesnego sprzętu. Praca w tej roli jest także niebezpieczna. Trzeba zatem zrobić wszystko, żeby zminimalizować ryzyko do zera. Nic dziwnego, że coraz więcej osób z branży przykłada tak dużą uwagę do wyboru odpowiedniej odzieży...

Przeczytaj całość

Sorbenty - bardzo przydatne materiały absorbujące

Sorbenty - bardzo przydatne materiały absorbujące

Przechowujesz rozmaite materiały niebezpieczne? W takim razie musisz zabezpieczyć się na wypadek ich wycieku - po to, aby nie dopuścić do sytuacji, która będzie niebezpieczna nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia lub nawet życia osób mających kontakt z tymi substancjami. W tym celu bez wątpienia przydają się zaś sorbenty.

Przeczytaj całość

Rodzaje rękawic antyprzecięciowych

Rodzaje rękawic antyprzecięciowych

Pracujesz w ogrodzie albo warsztacie? Z elementami, które są ostre i mogą spowodować kłopoty, jeśli ręce nie będą właściwie zabezpieczone? W takiej sytuacji na pewno warto pomyśleć o rękawicach antyprzecięciowych. Wykonujesz zadania na budowie lub w magazynie? Albo w pewnym zakładzie produkcyjnym? Na przykład w hucie szkła, walcowni stali, tłoczni itp.? Tutaj już nie masz wyboru. Po prostu są przepisy, które wymagają tego, aby pracownicy stosowali konkretne akcesoria ochronne na ręce. Dlaczego warto zdecydować się na rękawice antyprzecięciowe z naszego sklepu internetowego?

Przeczytaj całość

Ubrania robocze specjalistyczne - Rodzaje.

Ubrania robocze specjalistyczne - Rodzaje.

A może warto zdecydować się właśnie na nasz sklep internetowy sprzedający odzież ochronną specjalistyczną? Musisz w najbliższym czasie zdecydować się na porządne elementy tego konkretnego typu? Tej kwestii na pewno nie wolno zaś bagatelizować. W końcu chodzi o zdrowie, a to przecież wartość nadrzędna, prawda? Poza tym są pewne przepisy prawne, które wymagają stosowania określonych rzeczy na stanowisku pracy. Dlaczego jednak warto zdecydować się właśnie na nas?

Przeczytaj całość

Rodzaje odzieży ognioodpornej

Rodzaje odzieży ognioodpornej

W pewnych miejscach odzież ognioodporna jest wręcz wymagana. Po to, by zagwarantować sobie odpowiednią ochronę i nie narażać własnego zdrowia, a czasami nawet też i życia, na szwank. Kiedy warto pomyśleć o tych elementach garderoby? Jakie są rodzaje odzieży ognioodpornej? Jak takie akcesoria powinny być krok po kroku wybierane?

Przeczytaj całość

Zalety odzieży termoaktywnej

Zalety odzieży termoaktywnej

Czy warto zdecydować się na odzież termoaktywną? Sporo osób zastanawia się nad tym aspektem... Okazuje się natomiast, że ma ona rozmaite walory. To sprawia, że zakup takich elementów garderoby będzie znakomitym rozwiązaniem i świetną inwestycją gotówki.

Przeczytaj całość

Rodzaje maseczek ochronnych

Rodzaje maseczek ochronnych

Maseczki ochronne stanowią bardzo ważny element ochrony osobistej pracowników na różnych stanowiskach pracy. Zabezpieczają przed przedostaniem się szkodliwych substancji do układu oddechowego, a tym samym chronią przed wieloma poważnymi schorzeniami.

Przeczytaj całość

Ochrona słuchu podczas ciężkich prac

Ochrona słuchu podczas ciężkich prac

Hałas posiada duży wpływ na stan zdrowia człowieka, a także na jego samopoczucie. W miejscu pracy nadmierny hałas może powodować irytację, pogorszoną koncentrację, gorszą wydajność. Może on prowadzić również do pojawienia się poważnych chorób zawodowych, w tym szumów usznych, dzwonienia w uszach, a nawet trwałego ubytku słuchu.

Przeczytaj całość

Normy obuwia roboczego

Normy obuwia roboczego

Obuwie robocze ma na celu zapewnienie odpowiedniej ochrony dla stóp oraz nóg podczas wykonywania różnych prac. Przy doborze najlepszego obuwia tego typu należy wziąć pod uwagę normy, jakie musi ono spełniać na konkretnych stanowiskach.

Przeczytaj całość

Szelki bezpieczeństwa – kiedy używać i jak dobrać?

Szelki bezpieczeństwa – kiedy używać i jak dobrać?

Prace odbywające się na wysokości wymagają zastosowania odpowiednich środków ochrony przed upadkiem. Wtedy pracownicy najczęściej korzystają z szelek bezpieczeństwa, czyli szelek asekuracyjnych lub szelek BHP, które zaliczają się do kategorii środków ochrony osobistej (indywidualnej). Kiedy należy korzystać z szelek bezpieczeństwa i jak poprawnie je dobrać?

Przeczytaj całość

Jak wybrać najlepszy kask ochronny na budowę?

altZasady bezpieczeństwa i higieny pracy nakazują, by podczas wykonywania obowiązków zawodowych, na przykład na budowie, pracownik bezwzględnie miał głowę chronioną kaskiem. Przestrzeganie tego przepisu nadzoruje kierownik budowy, zaś w tego rodzaju elementy ochronne budowlańców wyposaża sam inwestor. Kierownik budowy nie może dopuścić do tego, by chociaż przez chwilę pracownik poruszał się po terenie budowy bez kasku. Chodzi o ochronę zdrowia i życia. Głowa przecież jest niezwykle narażona na wszelkie urazy na przykład te związane z przypadkowym uderzeniem jakimś elementem budowlanym. W jaki sposób wybrać wygodny, a przede wszystkim skuteczny kask ochronny na budowę? Od jego jakości zależy skuteczność ochrony, którą zapewnia. Trzeba pamiętać, że to nie wszystko jedno, jaki rodzaj kasku zostanie wybrany. Te niedostatecznej jakości nie ochronią głowy w zadowalającym stopniu.
Przeczytaj całość

Jakie zadania musi spełniać maska spawalnicza?

altŁuki spawalnicze są intensywnie świecącymi światłami zawierającymi promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone, które mogą powodować uszkodzenia oczu. Podczas procesu spawania występuje potrzeba zabezpieczenia oczu za pomocą maski spawalniczej w celu ochrony przed niebezpieczeństwem promieniowania łuku. Nie tylko maski ochronne chronią przed światłem, które powodują spawanie, ale także przed gorącymi i latającymi fragmentami żużla i gorących metali.
Przeczytaj całość

Nakolanniki dla profesjonalistów

altNakolanniki to rodzaj ochraniaczy na kolana. Nakolanniki znalazły szerokie zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych o wysokim stopniu urazowości oraz w zawodach, gdzie pracownik musi wykonać część pracy w pozycji klęczącej. Używa je się wszędzie tam, gdzie występuje prawdopodobieństwo bezpośredniego urazu stawu kolanowego lub gdzie prace wykonywane w pozycji klęczącej w długim okresie czasu mogą doprowadzać do stałych i przewlekłych urazów kolan. Nakolanniki należą do grupy akcesoriów wymaganych przepisami BHP.
Przeczytaj całość

Osłona twarzy przed opiłkami jest konieczna.

altW dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami związanymi z pracą. Najczęściej jest tak, że po prostu pracy nie mamy. Wciąż na rynku brakuje miejsc pracy. Wciąż w Polsce niestety jest mniej miejsc pracy, a niżeli osób jej szukającej. Każdy z nas musi za coś żyć, a więc robimy co możemy. Wielokrotnie pracujemy "na czarno". Praca na czarno wiąże się z tym, że nie mamy żadnej umowy, ubezpieczenia oraz niejednokrotnie pracujemy w warunkach skrajnie niebezpiecznych. Gdy pracujemy "na czarno" to niejednokrotnie nie przestrzegamy, ani my, ani nasi pracodawcy zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Przeczytaj całość

Artykuły przeciwpożarowe

 altArtykuły przeciwpożarowe to przedmioty obowiązkowe w każdym publicznym miejscu oraz zakładzie pracy. Przepisy BHP ściśle określają zasady ochrony oraz postępowania w razie pożaru. Wymagają od pracodawców, czy właścicieli posesji, organizatorów imprez ,instytucji publicznych przestrzegania stworzonych zasad w myśl szeroko pojętego interesu społecznego. 
Przeczytaj całość

Najlepsze kombinezony robocze do różnych prac

altKombinezon to ubiór łączący w sobie spodnie, bluzę, a niekiedy i kaptur. Jest bardzo praktycznym ubiorem roboczym. Określony jego typ może być wymagany z uwagi na bezpieczeństwo i higienę pracy. W czasie wykonywania swoich zajęć pracownik jest narażony na różne szkodliwe czynniki. Ubiór roboczy ma za zadanie go przed nimi chronić.
Przeczytaj całość

Spodnie robocze

altW Internecie znajdziemy całą masę różnego rodzaju poradników, które dotyczą doboru odpowiedniej odzieży roboczej. W poradnikach tych zwykle skupiają się na normach, które odzież musi spełniać na konkretnych stanowiskach pracy.
Przeczytaj całość

Środki ochrony indywidualnej.

altŚrodki ochrony indywidualnej to wyposażenie bądź specjalne urządzenia, które zostały tworzone do noszenia, bądź trzymania przez pracownika podczas wykonywania pracy w celu ochrony przed zagrożeniem. Zagrożenia te mogą mieć wpływ na zdrowie i życie pracownika. Pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić pracownikowi jak najlepsze warunki pracy i zagwarantować mu pełne bezpieczeństwo. Do tych środków można zaliczyć odzież ochronną, hełmy ochronne, okulary, opaski spawalnicze, wkładki, nauszniki, maski przeciwpyłowe, kurtki peleryny. 

Przeczytaj całość

Bezpieczeństwo pracownik od stóp do głów

altPraca niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ryzyko odniesienia urazów mechanicznych przy pomocy spadających, słabo zamocowanych przedmiotów czy też tych wystających należy do najczęstszych i w niektórych zawodach występuje na każdym kroku. Dodatkowo, zagrożeniem jest często możliwość upadku z dużej wysokości – w takich wypadkach pracownikom należy zapewnić odpowiednią ochronę przed czyhającymi zagrożeniami.
Przeczytaj całość

Czy kamizelka odblaskowa jest wymagana przez BHP?

altBezpieczeństwo na terenie każdego zakładu pracy jest czymś bardzo ważnym. Nie powinien tego bagatelizować pracodawca, jak i sami pracownicy. Jedynie dzięki temu udaje się zachować poziom bezpieczeństwa na jak najwyższym poziomie. Jest to jednak zależne również o odpowiedniego sprzętu bhp, jak i szkolenia, które powinno być w tym kierunku przeprowadzane. 
Przeczytaj całość

Jak dobrać odpowiednie spodnie robocze?

spodnie roboczeOdzież ochronna stanowi zabezpieczenie pracownika podczas podejmowania działań związanych z wykonywaniem pracy oraz obowiązków zawodowych. W kontekście prawa wszyscy, którzy wykonują pracę fizyczną powinni nosić spodnie robocze, które zabezpieczają ciało przed uszkodzeniem oraz stanowią ochronę od działania niekorzystnych czynników.
Przeczytaj całość

Ochrona oczu na stanowisku pracy

ochrona oczuW dzisiejszych czasach wiele zależy od tego, jak jesteśmy ubrani. Wbrew pozorom, nie chodzi tylko o pracowników banku i innych blisko współpracujących z klientem, u których nienaganny wygląd może zdziałać cuda, lub pogrzebać szansę na udaną transakcję. Ogromną rolę odgrywa profesjonalna odzież robocza i ochronna. W branżach takich jak budowlana, gastronomiczna, czy medyczna wygląd pracownika świadczy o jakości wykonywanych przez niego usług, a także pomaga zachować bezpieczeństwo i higienę w pracy. 
Przeczytaj całość

Rodzaje obuwia roboczego

obuwie ochronneZa bezpieczeństwo pracowników przebywających na terenie zakładu pracy odpowiada pracodawca. Przede wszystkim musi on zadbać o to, aby miejsce pracy spełniało podstawowe wymagania zgodne z przepisami BHP i przeciwpożarowymi. Po drugie ma on za zadanie zapewnienie pracownikom odpowiedniej jakości odzieży ochronnej. 
Przeczytaj całość

Kiedy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi strój roboczy?

strój roboczyCo prawda, polskie prawo nie pochodzi do problemu zastosowania odzieży roboczej tak drobiazgowo, jak na przykład ustawodawstwo niemieckie, jednak również w naszym kraju odzież robocza jest wymagana przez przepisy w całym szeregu konkretnie wyszczególnionych przypadków. Problem ten jest szczegółowo regulowany przede wszystkim przez ustawę z dnia 12 września 2002 r. o normalizacji a także przez kodeks pracy.
Przeczytaj całość

Nauszniki ochronne - ważne informacje.

altNauszniki ochronne BHP są najczęściej stosowane dla ochrony przed nadmiernym hałasem. W porównaniu z wkładkami tłumiącymi cechują się znacznie mniejszym ryzykiem pojawienia się powikłań laryngologicznych. Poza tym wyróżniają się też wyższym stopniem tłumienia.
Przeczytaj całość

Dlaczego należy stosować obuwie robocze?

obuwie ochronneDobrze dobrane obuwie robocze jest na wagę złota. Wszystko dlatego, że zapewnia komfortowe wykonywanie wielu czynności w danym miejscu pracy oraz zapobiega przeciążeniom. To jednak nie wszystko. Trzeba podkreślić, że gwarantuje też bezpieczeństwo pracowników, które dla każdego pracodawcy powinno być na pierwszym miejscu.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej

Produkt dnia

Rękawice dziane do ekranów dotykowych GL16 marki Portwest.

Rękawice dziane do ekranów dotykowych GL16 marki Portwest.

21,50 zł20,43 zł
Oszczędzasz: 5%
para Do koszyka
Bardzo precyzyjne rękawice oferujące doskonały uchwyt. Zewnętrzna czarna warstwa akrylu jest bardzo trwała, podczas gdy szary akryl z elementami metalowymi pozwala na precyzyjne ruchy na urządzeniu z ekranem dotykowym.   Ten symbol wskazuje, że rekawicę…
Oferta jest ważna tylko do końca dnia i kończy się za:

Producenci

 • 3m
 • ACERIN
 • ANIDA
 • ANRO
 • Ansell
 • BETA
 • Boxmet
 • Brubeck
 • Cofra
 • Crawtico
 • Delta Plus
 • Demar
 • Dickies
 • DRWAL
 • DU PONT
 • EILFIX
 • Falcon Eye
 • FRIEDRICH MÜNCH
 • GERTU
 • Helly Hansen
 • HexArmor
 • Jan Niezbędny
 • Jonesco (Preston) Ltd
 • JSP
 • KIWI
 • Klingspor
 • LARKIS
 • LEBER&HOLLMAN
 • Lemigo
 • MacTronic
 • MARTOR
 • MCR
 • MEDIBUT
 • MERIDA
 • MSA THE SAFETY COMPANY
 • Norton Saint-Gobain
 • OGNIOCHRON
 • Ogrifox
 • PK-MOT
 • PORTWEST
 • PPO STRZELCE OPOLSKIE
 • REIS
 • Resin
 • SARA
 • Scilabub
 • SNICKERS
 • URGENT
 • VOIGT
 • WURTH
 • YORK